To najlepšie z prírody
pomáha generáciám

Často kladené otázky a odpovede


1. Kde je možné kúpiť naše produkty ?

Naše produkty môžete kúpiť vo všetkých lekárňach, v prípade ak by nemali jednotlivé produkty, tak ich môžu v lekárni objednať.

2. K čomu sa používajú Vaše konské balzamy ?

Naša spoločnosť vyrába 2 druhy konských balzamov v 2 variantoch balenia. Konský balzam hrejivý sa doporučuje preventívne na uvoľnenie svalov pred i po fyzickej námahe, je ideálny na zahriatie svalstva, kĺbov a chrbtice. Konský balzam chladivý pomáhá pri dlhotrvajúcích bolestiach kĺbov, kostí, chrbtice i svalov, znižuje pocit tažkých nôh, je vhodný k mazaniu hrudníka pri nachladnutí. Velikosti balení u obidvoch druhov: plastový téglik 350gr alebo plastová tuba 150 ml.

3. Čo je to Ortomax ?

Ortomax je náš nový výrobok, ktorý slúží k regenerácií kĺbových chrupaviek. Pôsobí protizápalovo a podporuje správnu a bezbolestnú funkciu namáhaných kĺbov.

4. Ktoré z Vašich prípravkov doporučujete na zvýšenie obranyschopnosti organizmu ?

V našej ponuka je široká škála výrobkov, ktoré sa dajú použiť k vyššie uvedenému účelu, sú to: všetky výrobky obsahujúce Beta-glukan - Betaglukan Forte 10, Betaglukan Forte 100, Betaglukan Forte Multivitamin, Betaglukan Forte 2,5 Junior, Betaglucan Forte s MSM – gel; ďalej Extra Vitality, Vitamín C so šípkami, Chrom aktív, Koenzymfit Q10, Spirulfit 700, Betakaroten plus, Rakytník sirup.

5. V akom balení sú výrobky obsahujúce Beta-glukan ?

Prípravky určené k perorálnemu užitiu sa dodávajú v krabičkách s blistrami, v balení je 40 tabliet a gél s Beta-glukanom je dodávaný v tubách po 150ml.

6. Čo znamená skratka MSM ?

Methylsulfonylmethan – je organická zlúčenina síry používaná v doplnkoch stravy určených na problémy s kĺbami. Zvýšený príjem organickej síry v podobe MSM tiež zvyšuje zdravie a integritu kože a podporuje rast, silu a štruktúru vlasov a nechtov. Síra ako antioxidant chráni pred pôsobením voľných kyslíkových radikálov, ktoré spôsobujú starnutie a poškodenie kože.

7. Čo sú to beta glukány a aká je ich funkcia pri prevencií onkologických ochorení ?

Beta-glukán je látka (polysacharid) vnútri niektorých lekárskych húb (napr. Shitake, Maitake alebo Hliva ustricová), ktorá má výrazné protinádorové a imunostimulačné účinky. Funguje tak, že stimuluje určité bunky imunitného systému, zvyčajne makrofágy, ktoré hrajú rozhodujúcu úlohu v naštartovaní a udržaní imunitnej odpovede. Beta-glukán je schopný tieto bunky nielen stimulovať k aktivite, ale tiež sa stará o ich počet. Všetky tieto deje stačia k tomu, aby sme Beta-glukán považovali za zatiaľ najvýznamnejší protinádorový imunostimulant. Vedci, ktorí porovnali Beta-glukán s inými populárnymi preparátmi na posilenie imunity (aloe vera, echinacea) zistili, že extrakt z Hlivy ustricovej obsahujúci Beta-glukán bol až o 200x účinnejší než vyššie uvedené preparáty. Najúčinnejším Beta-glukánom je beta1,3-D glukán, ktorý je tiež obsiahnutý v prípravkoch našej spoločnosti.

8. Kdo by mal užívať doplnky stravy ?

Doplnky stravy by mali užívať tí ľudia, ktorí nejedia dosť ovocia a zeleniny, čo si trúfam povedať, je väčšina z nás. Doporučeným množstvom je cca. 5 denných dávok (500g), čo je množstvo na získanie min. hladiny látok nutných k prevencií. Zdravému človeku, ktorý nemôže jesť každý deň správne vyváženú stravu pomôže užívanie doplnku zaplniť trhliny vo výžive. Existujú ale i iné dôvody. Niektorí liečitelia sa domnievajú, že neustále pôsobenie škodlivín z vonkajšieho prostredia (emisie, priemyslové chemikálie atd.) môžu v organizme poškodzovať tkanivové bunky a odčerpávať z tela významné nutričné látky.

9. Aké množstvo kyseliny listovej je treba užívať
v tehotenstve ?


Kyselina listová pomáha vývoju nervovej sústavy plodu, je prevenciou proti vývojovým vadám mozgu a miechy a obsahuje ju tiež brokolica, špenát alebo kapusta. Zvýšený príjem kyseliny listovej doporučujú odborníci už 3 mesiace pred otehotnením. Bežná doporučovaná dávka je 200 mikrogramov, čiže tehotné ženy by mali užívať 400 mikrogramov.